J2T

akademia baner pojedynczy wpis żółty

Zespół strategiczny francuskiego Credit Suisse sądzi, że inwestorzy uczestniczący na rynku walutowym powinni rozważyć w tym tygodniu sprzedawanie pary CADJPY.

W uzasadnieniu bank pisze, iż wątpi w to, że pakiet fiskalny, jaki ma zostać oficjalnie ogłoszony podczas dzisiejszej sesji przez premiera Abe’go dostarczy znaczącego wzrostu w wydatkach tegorocznych.

Polecamy: Inwestuj w akcje, surowce, indeksy, waluty. Odbierz 50€ gratis

Bank argumentuje, że kilka artykułów w ciągu ostatnich dwóch tygodni również podniosło poprzeczkę dla jakiegokolwiek zaskoczenia ze strony publikacji pakietu. Ekonomiści CS spodziewają się raczej marginalnego wzrostu wydatków w obecnym budżecie.

Wobec tego, nawet jeśli para USDJPY znajduje się obecnie w rejonie 102 bank sądzi, że pozostaje wciąż podatna na spadek. Jednocześnie bank jest sceptyczny, jeśli chodzi o krótkoterminowy wzrost na rynku ropy naftowej widziany w kilku ostatnich dniach.

Forex Demo

Zobacz: Inwestuj bez ryzyka. Otwórz konto i odbierz 30$ na start

Pod koniec zeszłego tygodnia cena ropy brent odbiła 5% od wcześniejszego minimum, lecz owe odbicie zdaniem banku zaczyna pokazywać oznaki wyczerpywania się.

Bank ma raczej słabe przekonanie do danych makro z USA w tym tygodniu i ich wpływu, więc trade na CADJPY będzie stanowił prawdopodobnie mniejsze ryzyko, gdyż jest mniej podatny na owe dane.

Głównym ryzykiem dla tego zagrania jest oczywiście pakiet fiskalny z Japonii, który może przyjąć naturę game-changer, zmieniając pogląd banku na tę kwestię.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO