J2T

akademia baner pojedynczy wpis żółty

Analitycy CA sugerują, że rynek wszedł w taką fazę sentymentu do ryzyka, gdzie globalne rynki akcji rosną, dane makro z USA są solidne, niemniej oczekiwania co do polityki FED wciąż wyceniają niewielkie zacieśnianie polityki aż do 2018 roku.

W rezultacie, dolar przeżywał ostatnie trudne chwile. Jednakże bank nie sądzi, że słabość USD może trwać przez dłuższy czas, oczekując dostosowania się oczekiwań w stosunku do polityki FED w kierunku bardziej jastrzębiej.

Polecamy: Inwestuj w akcje, surowce, indeksy, waluty. Odbierz 50€ gratis

Bank sądzi, że owa reakcja w oczekiwaniach będzie ważna dla dolara, jeśli sentyment w stosunku do aktywów EM osłabi się. W wyniku tego dolar powinien zyskać w stosunku do walut G10, zwłaszcza z bloku surowcowego, niemniej nie w stosunku do JPY.

Forex Demo

Jednakże, jeśli rynki przetrawiłyby bardziej jastrzębi FED, wówczas dolar mógłby otrzymać więcej siły w stosunku do takich walut jak CHF, JPY czy EUR, a także względem walut wrażliwych na ryzyko.

Zobacz: Inwestuj bez ryzyka. Otwórz konto i odbierz 30$ na start

Summa summarum, CA zaleca selektywne kupno “zielonego” za waluty wrażliwych na ceny ropy (CAD i NOK), które mają gorzej radzić sobie w środowisku podwyższonego ryzyka.

źródło: efxnews.com
źródło: efxnews.com

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO