J2T

Niepewność związana podwyżką stóp procentowych w USA oraz słabsze dane makro nie sprzyjają ostatnio dolarowi. Dodatkowo, na niepokój rynku wpływa również podział członków FOMC, dotyczący poglądu na temat szkodliwości silnego USD na wzrost gospodarczy.

Tymczasem zdaniem analityków Credit Agricole, rozpoczęcie cyklu podwyżek stóp nastąpi we wrześniu, dlatego w średnim terminie bank wciąż oczekuje silnego dolara. Stratedzy francuskiego banku sądzą, że w miarę poprawiających się danych z amerykańskiej gospodarki uczestnicy rynku zmienią swój pogląd na rynek dolara, co powinno pomóc w dalszej aprecjacji.

W najbliższym tygodniu, ze względu na brak wypowiedzi członków FED oraz niewielką ilość danych z USA, inwestorzy powinni kontynuować otwieranie pozycji długich na USD w stosunku do walut stricte surowcowych – dodaje CA.

Forex Demo

Za siłą USD przemawiać ma również wysoki relatywny poziom rentowności amerykańskich dwulatek, a także wciąż stabilne warunki finansowe w USA.

ca
Źródło: www.efxnews.com

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO