J2T

Amerykański dolar tracił ostatnio ze względu na doniesienia z mediów, jakoby tamtejsi urzędnicy sugerowali, że zbyt mocna waluta jest niekorzystna dla gospodarki. Słowa te zostały zdementowane, jednak niesmak w głowach inwestorów pozostał.

Tak wyraźne reakcja na rynku walutowym sugeruje, że uczestnicy rynku mogą wciąż obawiać się urzeczywistnienia takiego scenariusza. Stratedzy CA podejrzewają, iż niektórzy mogą zwrócić uwagę na pewną analogię między marcowym posiedzeniem FOMC, które okazało się być zaskakująco gołębie, a najbliższym posiedzeniem 17 czerwca. Gdyby FED znowu okazał się mocno gołębi wówczas faktycznie moglibyśmy widzieć koniec wielomiesięcznego trendu na USD.

Zdaniem strategów Credit Agricole są pewne ryzyka, że FED ponownie będzie gołębi. Głównym czynnikiem ma być wciąż zaufanie w sektorze przemysłowym, które jest bliskie ostatnich minimów, a także słaby handel globalny, który ciąży na eksporcie USA.

Pozostaje również patrzeć czy amerykanie będą wydawać więcej z racji niższych cen energii i niższych cen importu. Tym samym CA zwraca szczególną uwagę na czwartkową sprzedaż detaliczną. Ostatnią kwestią ciążącą USD są ostatnie stwierdzenia ze strony MFW, który oczekuje, iż FED pozostawić stopy bez zmian aż do przyszłego roku.

Forex Demo

Jest jednak pewne zielone światło w postaci oczekiwań inflacyjnych mierzonych różnicą rentowności zwykłych obligacji skarbowych a rentowności obligacji indeksowanych inflacją (5 letnie) – wskaźnik upodobany przez FOMC. Wartości ta odbiła w ostatnim czasie na wzgląd stabilizujących się cen surowców. Dodatkowo inflacja CPI również zyskała ostatnio dość niespodziewanie.

Tym samym CA sądzi, że są szanse, iż FED może być bardziej przekonany, iż inflacja powróci do celu szybciej i tym samym może to przybliżyć nas do szybszej podwyżki stóp. Jeśli taki scenariusz miałby miejsce wówczas zdaniem CA USD mógłby rozszerzyć swoje dotychczasowe zyski.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO