J2T

Zdaniem analityków Credit Agricole jest raczej mało prawdopodobne by rynkowe napięcia związane z Grecją rosły znacznie mocniej przed niedzielnym referendum. Według CA bazowym scenariuszem jest wciąż greckie “TAK”, niezależnie od namawiania ze strony Tsiprasa by głosować przeciwko przyjęciu pakietu pomocowego.

Greckie referendum może być również postrzegane jako sposób na wyrażenie opinii greków w stosunku do pozostania w Strefie Euro. Niemniej jednak ostatnie sondaże wskazują wyraźnie większą chęć pozostania w Eurolandzie. Zdaniem CA to może być spowodowane również przez wprowadzenie ostatnich kontroli kapitałowych.

W związku z powyższym jest mało prawdopodobne znaczne zwiększenie awersji do ryzyka. Tym samym bank pozostaje przy swoim poglądzie i radzi sprzedawać euro na zwyżkach. Według nich jakakolwiek zwyżka spowodowana korzystniejszymi informacjami z Grecji powinna być ograniczona za sprawą agresywnej polityki EBC.

Forex Demo

akademia baner pojedynczy wpis żółty

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO