Analitycy BNPP pozostają byczo nastawieni w kwestii amerykańskiego dolara po ostatniej podwyżce stóp dokonanej przez FED. USD powinien korzystać z wyższych rentowności w przeciwieństwie do perspektywy EBC oraz luzowania monetarnego w Japonii. Bank dostrzega wzrost przepływów kapitałowych w długim terminie, co ma wesprzeć dolara.

Zobacz: Inwestuj bez ryzyka. Otwórz konto i odbierz 30$ na start

W przypadku euro nastawienie pozostaje oczywiście spadkowe. Stopy procentowe powinny zostać niskie przez długi czasu, tym samym euro powinno służyć jako waluta finansująca. Bank podkreśla, że pomimo tego, że EBC rozczarował w grudniu (nadmierne oczekiwania), to istotne luzowanie powinno pobudzić dalszy odpływ kapitału ze strefy euro. EURUSD ma osiągnąć parytet do Q3 2016.

BNPP uważa również, że przewartościowanie CHF będzie ważyć na wzroście i inflacji, więc SNB może interweniować na rynku FX, gdy będzie to konieczne. Bank spodziewa się, iż frank pozostanie jedną z najsłabszych walut w koszyku G10 w roku 2016.

Zobacz: Bezpłatne sygnały forex w XM. Sprawdź naszą skuteczność

Co ciekawe bank jest byczo nastawiony na rynku GBP. Solidny wzrost PKB i przyspieszenie wzrostu płac powinno wspierać siłę GBP. Bilans płatniczy UK powinien poprawiać się wraz z rachunkiem obrotów bieżących finansowanym przez solidne bezpośrednie inwestycje zagraniczne oraz napływ kapitału do UK. BNPP prognozuje pierwszą podwyżkę stóp w maju przyszłego roku.

akademia baner pojedynczy wpis żółty