J2T

W rezultacie zbliżającego się finału sprawy z Grecją (przynajmniej sporego prawdopodobieństwa na taki scenariusz) analitycy BNPP rekomendują mimo wszystko sprzedaż euro i to bez względu na wynik porozumienia.

W przypadku porozumienia bank rekomenduje sprzedaż EUR za USD i GBP – taki scenariusz da ulgę większości klas aktywów. Odbić powinny również europejskie giełdy. Zdaniem BNPP jednak jest mało prawdopodobne by euro było handlowane obecnie z dyskontem do wyceny. Tym samym spodziewają się oni, że wspólna waluta w taki przypadku mogłaby ponownie stać się walutą finansującą transakcje carry trade.

Według bank euro powinno się osłabiać zwłaszcza w stosunku do walut o wyższej rentowności takich jak USD czy GBP. Pewnym wyjątkiem może być EURCHF, który może rosnąć w takich okolicznościach.

Brak porozumienia i sprzedaż EURJPY – w przypadku nie osiągnięcia porozumienia stratedzy francuskiego banku radzą sprzedaż euro względem jena, ma to być najlepszy scenariusz na rynku FX. Ponad to tracić ma USD ze względu na możliwość opóźnienia pierwszej podwyżki przez FED.

Forex Demo

akademia baner pojedynczy wpis żółty

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO