J2T

akademia baner pojedynczy wpis żółty

Zdaniem analityków Barclays dzisiejsze posiedzenie FED nie będzie wydarzeniem, które dostarczy siłę dla dolara. Zamiast tego możemy ujrzeć realizację zysków z pozycji długich w miarę zbliżania się do końca roku, szczególnie na parach, gdzie USD jest najdroższy.

Oczywiście podwyżka o 25pb jest już w cenach. Zaś wycena ze strony kontraktów na stopę funduszy federalnych jest zgodna ze ścieżką stóp na kolejny rok wskazaną przez FOMC we wrześniu.

Polecamy: Inwestuj w akcje, surowce, indeksy, waluty. Odbierz 50€ gratis

W dzisiejszym forward guidance bank oczekuje, że Yellen zbilansuje podwyżkę stóp gołębim komunikatem odnośnie do płytkiej ścieżki podwyżek i chęci utrzymania gospodarki „lekko przegrzanej” (czyt. mniejsza chęć do podwyżek).

Pozycjonowanie, wycena oraz czynniki sezonowe – wszystko to wspiera krótkoterminową konsolidację na dolarze. Dane o pozycjonowaniu banku potwierdzają, że rynki utrzymują znaczącą pozycję długą.

Forex Demo

Zobacz: Inwestuj bez ryzyka. Otwórz konto i odbierz 30$ na start

Wraz z aprecjacją USD o około 4% od października (TWI), bank wskazuje na przewartościowanie USD o około 20%. Stąd mamy mieć silny bodziec do odwijania longów i realizacji zysków. Sezonowość również sugeruje osłabienie się dolara pod koniec roku.

źródło: efxnews.com

Zobacz: Strategie inwestycyjne przed FOMC. Nowy plan gry

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO