J2T

akademia baner pojedynczy wpis żółty

Agencja ratingowa Moody’s wydała notkę, w której podkreśliła siłę australijskiej gospodarki, która podpiera ocenę AAA. Widzą oni wciąż trwale solidne poziomy PKB, nawet w obliczu dostosowywania się do niższych cen surowców. Struktura instytucjonalna jest również silna. Z kolei w przypadku ryzyk zarówno polityka monetarna jak i regulacje bankowe poradziłyby sobie efektywnie na nie odpowiadając. Z kolei poziom zadłużenia ma być względnie umiarkowany w porównaniu do innych odpowiedników Australii.

Również z Australii poznaliśmy fatalne dane o PMI dla usług. Po silnym spadku wartości dla przemysłu dzisiaj wartość dla usług zniżkowała aż z 53,9 do 45, co jest największą zmianę w historii. W sierpniu wszystkie pięć subindeksów zniżkowało. Korzystnie wypadł zaś miernik miesięcznej inflacji publikowany przed Instytut Melbourne, który wyniósł 0,2% m/m wobec -0,3% m/m w lipcu. Zgodnie z oczekiwaniami wypadły zaś dane o zapasach za drugi kwartał wynosząc 0,3% k/k. Niemniej poprzedni odczyt został zrewidowany z 0,4% k/k do -0,4% k/k. Dane nie są specjalnie korzystne przed środową publikacją PKB. Dużo lepiej od prognoz wypadły zyski firm, które wzrosły 6,9% k/k wobec oczekiwań 2% k/k.

Zobacz: Inwestuj bez ryzyka. Otwórz konto i odbierz 30$ na start

Z Japonii poznaliśmy dane o wynagrodzeniach, które w lipcu wzrosły 1,4% r/r wobec oczekiwań tylko na poziomie 0,4% r/r. Wartość była jednak zgodna z poprzednią. Zarobki w ujęciu realnym wyniosły 2% r/r bez zmian w porównaniu z ostatnią publikacją. Zniżkowały zaś płace w nadgodzinach o -1,8% r/r. Słabiej wypadł również usługowy PMI, który spadł z 50,4 do 49,6.

Forex Demo

Wypowiadał się również prezes Kuroda, który powiedział, że istnieją co prawda pewne limity dla polityki BoJ w sensie, iż nie może umorzyć długu z powodu ograniczeń prawnych. Niemniej obecnie jego zdaniem polityka nie osiąga swoich limitów. Zapewnił, że wrześniowy przegląd polityki nie będzie prowadził do ograniczenia działań polityki monetarnej. Jego zdaniem Japonia nie znajduje się dłużej w deflacji. Nie wyraził również zbyt wielkiego pesymizmu co do gospodarki Chin.

Z Chin poznaliśmy lepszy odczyt PMI dla usług, który wzrósł do 52,1 z 51,7. Dane wspierają notowania walut z Antypodów. PBoC ustalił kurs USDCNY na poziomie 6.6873 wobec 6.6727 w piątek, dodając łącznie 30 mld CNY płynności.

q

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO