J2T

Jedna z dużych firm zajmujących się zarządzaniem aktywami stwierdziła, że wciąż pozostaje byczo nastawiona do akcji, zwłaszcza tych w Japonii.

Grupa sądzi, że miary wyceny pokazują, że japoński rynek kapitałowy jest jednym z najatrakcyjniejszych wśród gospodarek rozwiniętych. Jako zalety wymienia się poprawiający ład korporacyjny, rosnące dywidendy oraz słabszą walutę, która pomaga japońskim firmom wciąż notować pokaźny zyski z eksportu.

Z tego powodu State Street rekomenduje przeważanie akcji, choć grupa nie pozostaje obojętna na ryzyka związane z euforią globalnego rynku akcji.

Niemniej, kiedy grupa patrzy na połączenie względnie niskich stóp procentowych oraz poprawiających się wyników spółek, ewidentnie prowadzi to do wniosków, że akcje te są godne uwagi.

Forex Demo
źródło: Bloomberg

Ponadto grupa zauważa, że przyspieszone wybory mogą poprawić sentyment do rynku akcji. Przypomnijmy, że premier Shinzo Abe postanowił rozwiązać parlament i zwołał przedterminowe wybory na 22 października.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO