Bank zauważa, że pewna awersja do ryzyka oraz spadki realnych rentowności obligacji USA zatrzymały rajd na rynku dolara. Zdaniem banku obligacje indeksowane o inflacje wciąż pomagają zrozumieć gdzie zmierza kurs dolara.
Z tej perspektywy jasnym jest, że gwałtowny rajd na dolarze nie może się zdarzyć. Z kolei reakcja rentowności obligacji na dłuższym końcu pozostaje dość stłumiona. Tym samym bank pozostaje nastawiony byczo, niemniej przestrzega przed nadmiernym podekscytowaniem.
Zobacz: Inwestuj bez ryzyka. Otwórz konto i odbierz 30$ na start
Z kolei w kwestii cen ropy SG wskazuje, na ostatnie przełamanie przez baryłkę WTI poziomu 50$, co łączyło się z siłą amerykańskich akcji i innych cen surowców. Bank zwraca również uwagę na dość trwały kurs AUD, pomimo wczorajszych słabszych danych dotyczących wydatków inwestycyjnych.
W kwestii dolara nowozelandzkiego SG zauważa ostatnią słabość z racji komentarzy ze strony Fonterry, który to spółdzielnia oznajmiła, że wysoki kurs NZD ciąży cenie mleka.
Zobacz: Bezpłatne sygnały forex w XM. Sprawdź naszą skuteczność
Godnym odnotowania są odbicia cen miedzi, które jednak tylko w niewielkim stopniu ograniczyły dywergencję z ceną ropy WTI. Bank wciąż zaleca sprzedaż NZD i AUD, co ma być lepszym rozwiązaniem aniżeli pozycja krótka na CAD.