J2T

Zespół strategów NAB wskazuje, że na wczorajszym posiedzeniu EBC poznaliśmy dwie kluczowe zmiany w komunikacie.

Po pierwsze, było to usunięcie frazy, iż stopy procentowe mogą zostać ścięte jeszcze mocniej. Po drugie EBC wskazuje obecnie, że ryzyka dla wzrostu gospodarczego są teraz zbilansowane (wcześniej wskazywano na spadkowe ryzyka).

Polecamy: Inwestuj w akcje, surowce, indeksy, waluty. Odbierz 50€ gratis

Łącznie zmiany te potwierdzają, że EBC rozpoczął właśnie proces bardzo stopniowego wycofywania się ze swojej ultra-luźnej polityki monetarnej, która została zaimplementowana w celu poradzenia sobie z ryzykami deflacyjnymi.

Forex Demo

Bank wskazuje, że przyszłotygodniowe posiedzenie FOMC będzie bardzo istotne, przede wszystkim długoterminowe prognozy stóp procentowych mogą przyciągać rynkową uwagę.

Zobacz: Inwestuj bez ryzyka. Otwórz konto i odbierz 30$ na start

Reasumując, analitycy NAB nie dostrzegają niczego ze strony EBC, co mogłoby zmienić ich zdanie, iż euro będzie stopniowo posuwało się w górę.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO