J2T

Już dzisiaj o godzinie 10:30 poznamy bardzo ważne dane dotyczące kształtowania się cen dla brytyjskiego konsumenta. Należy pamiętać, że ostatnie figury dość mocno rozczarowały, zatem może zadziałać tzw. efekt bazy, więc nawet przy stosunkowo słabym odczycie możemy mieć wzrostową reakcję na GPBUSD. Niemniej jednak należy pamiętać o ostatnich rewizjach prognoz inflacji i PKB przez BoE – szerzej ten temat poruszony w ostatnim Raporcie Premium.

akademia baner pojedynczy wpis żółtyakademia-pojedynczy-wpis-baner-niebieski

Sytuacja techniczna z punktu widzenia wykresu krótkoterminowego (H4) wygląda korzystnie dla kupujących funta, gdyż od pewnego czasu rynek krąży blisko dolnego ograniczenia kanału trendowego. Ewentualnym celem dla zwyżki powinien być poziom 1,5735 – właśnie w tym miejscu przebiega zniesienie 61,8% ruchu mierzonego na wykresie tygodniowym. Dlatego ewentualne zamknięcie na świeczce tygodniowej powyżej tego rejonu może generować większy ruch wzrostowy, choć póki co to raczej mało prawdopodobne.

GBPUSD_08_45 18_11
Na wykresie tygodniowym nie wygląda to już tak kolorowo, ze względu na wspomniany wyżej poziom oporu. W dniu wczorajszym 1,5735 został już przetestowany, więc jeżeli inwestorzy na rynku kabla myślą o powrocie wzrostów to obecna świeca powinna zamknąć się powyżej tegoż rejonu. Oczywiście do końca tygodnia jeszcze sporo czasu, lecz dzisiejsze dane mogą znacząco przechylić szalę. Prócz inflacji CPI jutro mamy publikację minutes zarówno BoE jak i FED, zaś pojutrze sprzedaż detaliczna z Wielkiej Brytanii i inflacja CPI z USA – zatem zmienność na tej parze powinna być zadowalająca.

Forex Demo

w1

akademia-baner-pojedynczy-wpis-czarny

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO