W mediach i na portalach społecznościowych często widzimy, jak żyją różni celebryci i ludzie sukcesu. Wielu milionerów zadowala się podróżowaniem na własnych jachtach, kolekcjonowaniem dzieł sztuki czy gromadzeniem floty najdroższych samochodów. Niektórzy jednak wolą bardziej nietypowe, a nawet dziwne hobby. Nie na darmo mówi się, że bogaci mają swoje dziwactwa. Mimo wielu możliwości wypoczynku, zamożni ludzie zadziwiają czasem swoją przyziemnością. Poniżej przedstawiamy najciekawsze sposoby na zabawę, które milionerzy stosują, aby się odmłodzić i zainspirować.

Terrence Watanabe

Ten amerykański multimilioner uwielbia hazard. Nawet jeśli nie zawsze mu się to udaje, to i tak uważa to za świetną formę rozrywki. Watanabe przejął rodzinną firmę w wieku 20 lat. Przekształcił małą firmę w ogromne imperium biznesowe, zgarniając setki milionów na początku XXI wieku. W szczytowym momencie rentowności firma została sprzedana, a Watanabi zarobił mnóstwo pieniędzy. Początkowo postanowił poświęcić się działalności charytatywnej i rozpoczął działalność restauracyjną, ale nic nie dawało mu satysfakcji. Następnie Amerykanin uzależnił się od hazardu, w tym od kasyn internetowych. Ale nie zawsze miał szczęście, jest duża szansa, że było to w pewnym stopniu spowodowane niefortunnym wyborem miejsca do gry. Warto zaznaczyć, że Watanabe jest bardziej znany z przegranych w kasynie, ale nie zmienia to faktu, że szalenie lubi tego typu rozrywkę.

Mark Zuckerberg

Najmłodszy miliarder na świecie, geniusz i prawdziwy dziwak. Co roku ten wybitny człowiek wymyśla nowe hobby. Oto kilka przykładów: Rok 2009 był dla Zuckerberga rokiem krawatów. Nosił je na co dzień. Rok 2010 poświęcony był nauce języka chińskiego. Podobno skłonił go do tego jego związek z Priscillą Chan. Rok 2011 założyciel Facebooka poświęcił tematyce hodowli zwierząt i jedzenia mięsa. To ostatnie hobby jest dla Marka aktualne do dziś. Uwielbia sam zabijać zwierzęta i przyrządzać z nich różne potrawy. Jego pierwszą ofiarą był homar, następnie kurczak, świnia i koza. Jak wyjaśnia sam Zuckerberg, takie zajęcia pozalekcyjne pomagają mu się zdyscyplinować i poszerzyć horyzonty.

Gordon Getty

Dziedzic imperium naftowego Getty’ego, Gordon Getty jest wykształconym muzykiem. W wolnych chwilach pisze opery, a nawet koncertuje. Jedna z prac Getty’ego, jak również jego strona biznesowa, nosi imię bohatera Szekspira Falstaffa.

David Rockefeller

Miliarder zmarł w marcu 2017 roku w wieku 102 lat. Należał do najstarszych najbogatszych ludzi na świecie. Pomimo swojego bogactwa, David Rockefeller miał raczej przyziemne spojrzenie na życie. Miliarder był filantropem i działaczem na rzecz ochrony środowiska. Często mówił o tym, że nie lubi zbierać pieniędzy. Kolejną rzeczą są owady, które zbierał od 7 roku życia. Kolekcja bankiera jest obecnie uważana za największą na świecie i liczy 40 000 okazów.

Clemmie Dixon Spangler

Właściciel akcji Bank of America woli spędzać swój czas na naprawianiu zabytkowych zegarów. Hobby zaczęło się już w dzieciństwie, kiedy postanowił naprawić prezent od mamy. Clemmie tak bardzo spodobał się ten proces, że po latach stał się jego ulubioną rozrywką. Obecnie milioner posiada dużą kolekcję zabytkowych zegarów i zegarków, a także otworzył warsztat naprawy zegarków w pobliżu swojego biura.

Gary Magness

Amerykański biznesmen i jeden z najbardziej wpływowych ludzi na świecie według Forbesa uwielbia jazdę ciężarówką. Prowadzi zespół Mango Racing, który kilka razy w roku bierze udział w profesjonalnych wyścigach, głównie w Meksyku i Las Vegas.

Larry Page

Larry Page jest skromnym człowiekiem – nosi dżinsy i trenery, mieszka w małym dwupokojowym mieszkaniu i jest skąpy w jedzeniu. Wiele osób odnosi wrażenie, że te miliony, które zarabia, wcale nie są mu potrzebne. Jednak oprócz komputerów Page ma jeszcze jedno uzależnienie – hokej na rolkach. Regularnie w soboty, on i jego pracownicy rywalizują się w tej dyscyplinie sportu.

Tony Shay

46-letni amerykański przedsiębiorca internetowy stworzył już wielomilionowy biznes, wspiął się na Kilimandżaro – najwyższy szczyt Afryki i osiągnął o wiele więcej. Dzieło jego życia związane jest z World Wide Web, które uważa zarówno za pożyteczne, jak i szkodliwe: jesteś zawsze dostępny – co jest dobre, bo zawsze możesz być w kontakcie; jesteś zawsze dostępny – a to źle, bo Internet jest wszędzie i nie da się od niego uciec. Główną rozrywką młodego biznesmena jest poker. Przeniósł się nawet do Las Vegas, gdzie mieści się siedziba jego firmy, Zappos (sklep internetowy z butami i odzieżą), by móc cieszyć się nim jeszcze bardziej.

Bruce Holle

Król opon samochodowych kolekcjonuje zabytkowe plakaty reklamujące jego najstarsze opony. Robi to od wczesnych lat 80-tych. Milioner ma obecnie w swojej kolekcji ponad 400 plakatów. Niektóre z nich pochodzą z końca XIX wieku.

Kijiang Zhang Yongkia

Właściciel kilku chińskich supermarketów ma bardzo egzotyczne hobby jak na milionera – wydobywanie węgla. Dzięki temu udało mu się zerwać z nałogiem hazardu, który niekiedy prowadził go do zaciągania kredytów. Teraz, zamiast siedzieć w kasynie, budzi się codziennie o 4 rano i pracuje po 12 godzin w kopalni. Tymczasem jego żona i dzieci prowadzą jego firmę.

Alan Casden

Amerykański biznesmen pracujący w branży nieruchomości, przez całe życie kolekcjonuje hebrajskie monety. Dziś jego kolekcja liczy ponad 1500 egzemplarzy, których wartość sięga 40 milionów dolarów. Każdy człowiek ma swoje własne preferencje dotyczące spędzania wolnego czasu. Milionerzy, jak wszyscy ludzie, potrzebują okazji do restartu. I nawet jeśli ich rozrywka nie jest całkiem zwyczajna, pomaga czerpać inspirację i motywację do nowych osiągnięć.

Podsumowanie

Wielu milionerów spędza swój czas na działalności charytatywnej, spotkaniach towarzyskich lub po prostu zarabiając więcej pieniędzy. Jest jednak wiele innych zainteresowań, którymi zajmują się bogaci ludzie. Wiedzą, jak dobrze pracować i dlatego dobry urlop jest dla nich równie ważny.