J2T

akademia baner pojedynczy wpis żółty

Analitycy GS zaznaczają, że ceny miedzi poszybowały ostatnio mocno w górę. Bank sądzi, że część tego rajdu jest do uzasadnienia, niemniej ceny wzrosły zbyt mocno i zbyt szybko, stąd spodziewany ich spadek do 5000$ za tonę w ciągu trzech miesięcy i do 4800$ w ciągu roku.

Rynek obecnie ma być pozycjonowany na większe przyspieszenie gospodarcze w Chinach oraz/lub na związany z tym globalny popyt na metale.

Polecamy: Inwestuj w akcje, surowce, indeksy, waluty. Odbierz 50€ gratis

Z modeli banku wynika, że rynek miedzi wycenia obecnie blisko potrojenie globalnego popytu na miedź do około 6% w roku 2017. W kontraście do tej informacji bank oczekuje spowolnienia chińskiego popytu na miedź w krótkim okresie.

Forex Demo

Głównym powodem ograniczone popyt ma być zacieśnienie warunków na rynku nieruchomości oraz fakt, że stymulacja fiskalna Trumpa nie powinna wpływać na metale bezpośrednio, aż do momentu, kiedy de facto wejdzie w życie (druga połowa 2017 lub nawet 2018).

Zobacz: Inwestuj bez ryzyka. Otwórz konto i odbierz 30$ na start

Ponadto, wchodzimy obecnie w okresie sezonowo słaby dla miedzi i popyt na nią (pierwszy kwartał). Podczas tego okresu zwyczajowo zapasy rosną o około 400 tys. ton. Bazowym scenariuszem jest umiarkowana nadwyżka podaży na rynku miedzi w przyszłym roku.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO