J2T

Stratedzy niemieckiego banku przygotowali ich zdaniem cztery możliwe scenariusze jakie czekają nas po opublikowanych w nocy oficjalnych wynikach referendum.

1) Umiarkowane porozumienie – zdaniem DB najmniej prawdopodobną opcją jest to, że europejskie instytucje zaoferują pewną pomoc Grecji.

2) Bankructwo i pozostanie w Strefie Euro – umiarkowanie mało prawdopodobnym scenariuszem jest z kolei bankructwo z jednoczesnym pozostaniem w Eurostrefie dzięki bezpośredniemu dokapitalizowywaniu greckich banków przez partnerów Strefy Euro. Wówczas grecki rząd swoje krajowe środki miałby wykorzystywać na potrzeby fiskalne.

3) Nowe porozumienie – według DB to rozwiązanie przyniesie wzrost kosztów gospodarczych i politycznych z powodu zamkniętego systemu bankowego, wówczas rząd Syrizy byłby zastąpiony przez nowy rząd jedności narodowej by osiągnąć porozumienie z wierzycielami.

Forex Demo

4) Grexit – niemiecki bank sądzi, że punkt 3 i 4 są najbardziej prawdopodobne i mają równe prawdopodobieństwo realizacji. Analitycy uważają, że prawdopodobieństwo Grexitu zwiększyło się po przegłosowanym “NIE”. Jednakże nawet głos na “NIE” sprawia, że skumulowane prawdopodobieństwo trzech pierwszych opcji rozszerza się na Grexit.

akademia baner pojedynczy wpis żółty

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO