J2T

akademia baner pojedynczy wpis żółty

Analitycy duńskiego banku odnoszą się w swojej notce jeszcze do zeszłotygodniowej publikacji protokołu z posiedzenia FOMC, gdzie członkowie mają dostrzegać (zdaniem banku) coraz bardziej niepewną perspektywę gospodarczą.

Taki scenariusz ma trwać przynajmniej do czasu, aż nie dostaniemy więcej informacji na temat “Trumpenomics” (polityki gospodarczej pod rządami Trumpa). Danske zaznacza, że w ostatnich minutkach słowo “niepewność” padło aż 15 razy vs. 5 razy w listopadowym komunikacie.

Polecamy: Inwestuj w akcje, surowce, indeksy, waluty. Odbierz 50€ gratis

Wszystko zależy od polityki Trumpa. Wzrost może być wolniejszy lub szybszy, zależnie od miksu polityki (bardziej restrykcyjne kontrole imigracyjne, większy protekcjonizm i ryzyko dla handlu oraz wydatki infrastrukturalne i cięcia podatków).

Prawie wszyscy członkowie dostrzegają jednak wzrostowe ryzyka dla PKB i ich prognoz z racji dużego zastrzyku fiskalnego, które nie w pełni wzięli pod uwagę.

Forex Demo

Zobacz: Inwestuj bez ryzyka. Otwórz konto i odbierz 30$ na start

Danske wciąż sądzi, że FED podwyższy stopy dwa razy w tym roku (czerwiec i grudzień), choć sądzi, iż ryzyko jest skierowane w kierunku trzech podwyżek. Jednym z powodów jest to, że FED stał się bardziej gołębi w tym roku w związku ze zmianą w prawie do głosowania.

W związku z powyższym bank spodziewa się szybszego tempa podwyżek w roku 2018 (najwcześniej pod koniec tego roku) w miarę poglądu, iż polityka fiskalna Trumpa prawdopodobnie będzie miała największy swój wpływ na wzrost właśnie w przyszłym roku.

źródło: efxnews.com

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO