J2T

akademia baner pojedynczy wpis żółty

ANZ sugeruje, że zgodnie z oczekiwaniami RBNZ dostarczył na dość zbalansowany komunikat, utrzymując główną stopę procentową na poziomie 2%, lecz wskazując na gołębie nastawienie.

Bank podkreśla, że czynniki kształtujące politykę monetarną i jej perspektywę zostały już zasygnalizowane wcześniej. Mowa tutaj o silnym NZD, niskiej inflacji o jej oczekiwaniach, obawach o rynek nieruchomości, silną krajową gospodarkę i kruchy wzrost globalny. Bank wciąż sądzi, że RBNZ obetnie stopy o 25 pb w listopadzie i później w lutym 2017.

Polecamy: Inwestuj w akcje, surowce, indeksy, waluty. Odbierz 50€ gratis

Co ważne, RBNZ wciąż sądzi, że obecnie projekcje makro i założenia dalej wskazują, że dalsze luzowanie polityki może być wymagane w celu podniesienia inflacji bliżej w kierunku celu.

Ponadto bank wskazał na utrzymujące się ryzyka globalne, silny kurs NZD i ograniczone presje inflacyjne. Niemniej jednocześnie porzucono fragment mówiący, że „kurs NZD sprawia trudność dla RBNZ jeśli chodzi o osiągnięcie celu inflacyjnego”. Może to oznaczać, że część członków RBNZ zwątpiła, iż bank może coś zrobić z kursem swojej waluty.

Forex Demo

Zobacz: Inwestuj bez ryzyka. Otwórz konto i odbierz 30$ na start

Na koniec ANZ dodaje, że utwierdzenie RBNZ co do możliwej konieczności obniżki stóp ma uciszyć rynek, który stał się sceptyczny, jeśli chodzi o podejście RBNZ do tej kwestii.

ANZ oczekuje, że krótki koniec krzywej dla NZD i stopy forward będą spadały, zaś spready rentowności obligacji mają stopniowo się zawężać w kolejnych tygodniach.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO