akademia baner pojedynczy wpis żółty

W nocy mieliśmy wystąpienie członka FED Harkera, który powiedział, że oczekuje do dwóch podwyżek stóp w tym roku. Nie jest to specjalnie krzepiąca wiadomość, gdyż wcześniej optował on między 2-3 podwyżkami. Stopę na koniec cyklu widzi w rejonie 3% na końcu roku 2018. Uważa również, iż czerwcowy raport z rynku pracy obniżył obawy o spowolnienie w tym sektorze. W roku 2017 oczekuje inflacji równej 2% i wzrostu PKB 2,3%. Z drugiej strony nie sądzi, że 2%-owy cel inflacyjny jest „sufitem”. Nie widzi również dożo większej zmienności na rynku USA z powodu Brexitu.

Z Nowej Zelandii poznaliśmy przemysłowy indeks PMI, który w czerwcu wzrósł z 57,1 do 57,7. Bank BNZ skomentował publikację mówiąc, że komponent nowych zamówień sugeruje, iż silny popyt wciąż ma nadejść. Co ciekawe, badanie przeprowadzone już w lipcu, a więc po głosowania w UK.

Dzisiaj RBNZ ogłosił również, że za tydzień opublikuje nowe projekcje makro, nie czekając na posiedzenie 11 sierpnia. Ma to wynikać z większej niż dotychczas przerwy między posiedzeniami. Tak więc zmienność na NZD może być w tym dniu spora, gdyż dane te mogą wskazać na kierunek działania dla banku centralnego w NZ. Również z Nowej Zelandii poznaliśmy indeks zaufania konsumentów ANZ, który w czerwcu spadł -0,6% (ostatnio wzrost 2,3%), niemniej wciąż znajdując się na przyzwoitych poziomach. Dobre nastroje zdaniem ANZ wspierane są przez silny rynek nieruchomości.

Zobacz: Inwestuj bez ryzyka. Otwórz konto i odbierz 30$ na start

Z gospodarki Australii poznaliśmy roczne oczekiwania inflacyjne, które w czerwcu wzrosły z 3,5% do 3,7%. Wydarzeniem sesji był jednak raport z rynku pracy Australii, pokazujący zmianę zatrudnienia na poziomie 7,9 tys. wobec oczekiwań 10 tys. i wartości poprzedniej zrewidowanej  lekko w górę do 19,2 tys. Stopa bezrobocia wzrosła z 5,7% do 5,8%, niemniej tożsamy wzrost odnotowała stopa partycypacji pracy, co jest pozytywnym znakiem. Ciekawostką jest to, że cały wzrost zatrudnienia pochodził z pełnego etatu, wśród osób pracujących na niepełnym etacie stanowiska redukowano.

Z Chin otrzymaliśmy zapewnienia, że najpewniej uda się w tym roku zrealizować zakładane poziomy redukcji zdolności mocy wytwórczych w sektorze węgla i stali. Zdaniem NDRC długoterminowe fundamenty pozostają solidne, a różnego rodzaju ciała wykonawcze pracują nad obniżeniem stopnia zadłużenia chińskich firm. PBoC ustalił dzisiaj kurs USDCNY na poziomie 6.6846 wobec 6.6891, dodając tylko 20 mld CNY płynności.

k

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj