J2T

Ostatnie dni spowodowały długo wyczekiwaną przez niemal wszystkich korektę na amerykańskiej walucie, która jednak po kapitalnym odczycie z rynku pracy (nonfarm payrolls) wydaje się już być bliska końca. Wzrostowi USD (poprzez spadek EURUSD) powinna też pomóc… wciąż niepewna sytuacja Grecji.

akademia baner pojedynczy wpis żółtyakademia-pojedynczy-wpis-baner-niebieski

Spoglądając na techniczny układ na parze GBPUSD widzimy, iż na wykresie H1 rynek wyrysował formację RGR, która może oznaczać zmianę trendu (krótkoterminowego). Obecnie barierą do dalszych spadków pozostaje zniesienie 38,2% ostatniego ruchu korekcyjnego. Co zatem począć z tą sytuacją?

GBPUSD_13_33 09_02

Dobrym pomysłem wydaje się próba gry ze zlecenia “sell stop” poniżej ostatnich minimów. Zarządzanie pozycją możemy przeprowadzić następująco: dwufazowy “Take Profit”, czyli częściowa realizacja ewentualnych zysków w rejonie 1,5160 – 1,5170, zaś finalne zamknięcie pozycji warto rozważyć w okolicy 1,5080 gdzie wypada zasięg dla całej formacji RGR. Zlecenie obronne warto ustawić powyżej szczytu “prawego ramienia” w rejonie 1,5280 (wspierany przez zniesienie 23,6%).

Forex Demo

WAŻNE: Początkujący trejderzy dość często zapominają o przestawieniu Stop Lossa (gdy pozycja jest już w zysku) co najmniej na tzw. breakeven, czyli próg rentowności (poziom wejścia w rynek) w efekcie czego pozycja zyskowna może spowodować późniejszą stratę. Zatem warto rozważyć ten element w swojej strategii inwestycyjnej, celem zabezpieczenia się przed stratą lub też zabezpieczenia już istniejących zysków (przesuwając SL na poziom zysku, w konsekwencji zlecenie to staje się zleceniem zyskownym).

akademia-baner-pojedynczy-wpis-czarny

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO