J2T

W dniu dzisiejszym odejdziemy nieco od najbardziej popularnych rynków jakimi są najpłynniejsze pary walutowe, surowce energetyczne czy kontrakty na indeksy giełdowe. Skupimy się na kukurydzy i pszenicy, gdyż sytuacja wygląda bardzo obiecująco z punktu widzenia technicznego.

akademia baner pojedynczy wpis żółtyakademia-pojedynczy-wpis-baner-niebieski

Ostatnim razem rozważaliśmy potencjalną sprzedaż USDPLN. Aż do dzisiaj pomysł ten niemalże nie drgnął z miejsca. Jak się jednak okazało warto było czekać. USDPLN zniżkuje dzisiaj już poniżej 3,66 co pokrywa się z jedną z przedstawionych analiz ostatnim razem we wpisie [Trading Room] Rynek USDPLN po raz kolejny w ciekawym miejscu.

CORN_17_20 27_04

Jako pierwszy rynek kukurydzy, który dotarł do bardzo ważnego poziomu wsparcia. Mowa o poziomie 365$ oraz zniesieniu 50% ruchu korekcyjnego w długoterminowym trendzie spadkowym. Zawierając pozycję długą po cenie rynkowej zlecenie obronne może umiejscowić tuż pod owym wsparciem (alternatywnie poniżej zniesienia 61,8%), zaś za cel możemy obrać okolice 389$. Ryzykiem pozostaje wybicie dołem z formacji trójkąta, którego ewentualna realizacja zasięgu spowoduje wyrzucenie pozycji długich z rynku.

Forex Demo

WHEAT_17_25 27_04

Z kolei na rynek pszenicy spójrzmy z perspektywy interwału tygodniowego. Podaż jest coraz bliższa osiągnięcia pułapu 470$ za 100 buszli surowca. Rejon ten wcześnie posłużył do mocnego odbicia, zatem i tym razem można próbować ewentualnych pozycji długich z celami na 550$ i 580$. Zlecenie STOP można postawić poniżej 470$.

Fundamentalnie obydwu rynkom powinna sprzyjać nie najlepsza pogoda w USA, która przyczyniła się do redukcji obsiewanych obszarów kukurydzy na rzecz soi. Kolejnym argumentem za kupnem obydwu zbóż są spodziewane mniejsze ilości zbiorów w nadchodzącym sezonie (wg USDA).

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO