akademia baner pojedynczy wpis żółty

Zdaniem strategów walutowych Morgan Stanley inwestorzy powinni w tym tygodniu rozważyć kupowanie euro za dolary kanadyjskie, jako ubezpieczenie się przez wczesną podwyżką stóp.

MS sądzi, że tak długo jak rynki finansowe muszą zmagać się z perspektywą podwyżek stóp procentowych w USA, w tym okresie USD powinien być wspierany.

Polecamy: Inwestuj w akcje, surowce, indeksy, waluty. Odbierz 50€ gratis

Jednakże jego siła powinna być zdaniem banku ograniczona i trudna do handlowania. Dlatego też propozycja kupna EURCAD jako alternatywne zagranie, z racji możliwe wzrostu na poczet wcześniejszej podwyżki stóp za oceanem.

Z drugiej strony bank twierdzi, że crossy z EUR w parze powinny dobrze prosperować także z innych powodów, niemniej wczesna podwyżka stóp przez FED z pewnością dodałaby pewności co do impetu wzrostowego.

Zobacz: Inwestuj bez ryzyka. Otwórz konto i odbierz 30$ na start

Prócz EURCAD bank dostrzega jeszcze ciekawą okazję na EURAUD, jako dobrego kandydata do wzrostów. Jednak ostateczną rekomendacją analityków na ten tydzień jest long na EURCAD.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj