J2T

Mimo dość mieszanych danych z rynku nieruchomości USA oraz mimo kiepskiego odczytu indeksu PMI z tego kraju notowania popularnego kabla zmierzają na coraz niższe poziomy. Z technicznego punktu widzenia rynek przetestował kluczową strefę podaży, tym samym spadek może postępować w kolejnych dniach.

Mówiąc o strefie podaży mamy na myśli okolicę 1,5190, która w przeszłości było ściśle respektowana. Ponadto na wykresie M15 wytworzyła się świeca z wyraźnie wysokim górnym cieniem, co potwierdziło istotność rejonu 1,5190.

Zobacz: Inwestuj bez ryzyka. Otwórz konto i odbierz 30$ na start

W przypadku przełamania lokalnego minimum warto szukać pozycji długiej. Oczywiście jakakolwiek korekta wydaje się dobrym miejscem do zajęcia shorta po zdecydowanie lepszej cenie.

GBPUSDH4

Ruch spadkowy na rynku GBPUSD wspierany jest również poprzez rynek kontraktów FRA na 3-miesięczny LIBOR dla poszczególnych walut. Gdy spojrzymy na wykres poniżej zauważymy, iż spadek spreadu to tylko i wyłącznie efekt wzrostu stawki 9×12 dla USD podczas dzisiejszej sesji.

Forex Demo

Zobacz: Mocne odbicie cen ropy po oświadczeniu Arabii Saudyjskiej

O ile spadki funta względem dolara nie powinny specjalnie dziwić, o tyle słabość brytyjskiej waluty względem CHF, EUR czy JPY wydają się mało zrozumiałe z fundamentalnego punktu widzenia.

Screen Shot 11-23-15 at 05.35 PM

akademia baner pojedynczy wpis żółty

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO