J2T

akademia baner pojedynczy wpis żółty

Zgodnie z oczekiwaniami stratedzy francuskiego banku nie oczekują zmiany stóp procentowych. Dodatkowo spodziewają się, że członkowie FED mogą uwzględniać warunki, które będą sprzyjające do rozpoczęcia ich podwyżek. Tymi czynnikami są niezmiennie:

  • kontynuacja poprawy na rynku pracy oraz
  • większa pewność, że inflacja powróci do celu 2% w średnim terminie.

Zapewne FED będzie potrzebował więcej czasu, by ocenić wpływ przejściowych czynników na wzrost gospodarczy i zdecydować się na większy ruch. Niemniej CA wierzy, iż Komitet będzie dostrzegał coraz lepsze warunki makro, które mogą przyczynić się do zainicjowania nowego cyklu monetarnego we wrześniu.

Dodatkowo analitycy banku oczekują rewizji prognoz PKB na 2015 rok w dół, z racji skurczenia gospodarki USA w pierwszym kwartale, a większość członków powinna oczekiwać podwyżek w tym roku. Poza tym mediana stóp na koniec przyszłego roku może również być delikatnie niższa w porównaniu do marcowych projekcji.

Forex Demo

xm baner czerwiec 2014

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO