Analitycy Credit Agricole zauważają, że dolar jest wspierany przez dokładanie kolejnych longów przed grudniowym posiedzeniem FED. Według banku należy oczekiwać dalszych wzrostów z uwagi na podwyżki stóp oraz obniżanie tychże w przypadku innych banków centralnych. Jednakże obawy dotyczące wpływu obecnej ceny USD mogą wzrosnąć.
Zobacz: Inwestuj bez ryzyka. Otwórz konto i odbierz 30$ na start
Rzeczywiście, model FED dla kursu dolara wskazuje, iż obecna cena mieści się tylko 7% od szczytu z 2002 roku, po tym jak dolar aprecjonował ponad 25% od minimów z 2011 roku. Z kolei indeks USD wskazuje, że jesteśmy teraz 33% powyżej tychże wartości i około 16,5% wyżej w porównaniu do szczytu z 2002 roku.
Wewnętrzna analiza CA wskazuje, że dolar (obok CHF) jest najbardziej przewartościowaną walutą w gronie G10. Z kolei po drugiej stronie znajdują się takie waluty jak EUR czy JPY.
Zobacz: Bezpłatne sygnały forex w XM. Sprawdź naszą skuteczność
Analitycy zauważają, że ostatnio temat wpływu dolara na gospodarkę nieco ucichł, a jednym z powodów może być sam FED. Mianowicie, w ostatnich tygodniach nie słyszeliśmy ze strony członków FED uwag dotyczących aprecjacji USD. Niemniej jednak bank zwraca uwagę, że sektor przemysłowy w USA nie wygląda najlepiej z powodu przeciągającej się słabości eksportu i miar oczekiwań inflacyjnych, które są blisko wieloletnich minimów. Tym samym obawy o wpływ kursu dolara mogą ponownie wypłynąć na powierzchnię.
Jednakże CA wątpi, iż te obawy zatrzymają FED przed grudniową podwyżką. Nadmierna i niegwarantowana aprecjacja USD może oznaczać, że FED będzie jednak bardziej ostrożny przy kolejnych podwyżkach w przyszłym roku.
To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!