J2T

Analitycy Barclays zauważają, że 1-miesięczna implikowana zmienność na EURUSD znalazła się na najwyższych poziomach nie widzianych od 2011 roku, kiedy to ówczesny premier Papandreou wezwał od utworzenia a następnie do anulowania referendum ws. podejmowanych restrykcyjnych środków.

Miesięczna implikowana zmienność na EURUSD

Screen Shot 07-06-15 at 07.22 AMŹródło: www.efxnews.com

Wynik referendum i prawdopodobnie powiązane z nim wyjście greków z EMU jest jednoznacznie negatywne dla wspólnej waluty w krótkim terminie. Rynki FX ponownie wyceniają stabilność euro. Idąc dalej euro prawdopodobnie może tracić także ze względu na podkreślaną akomodatywną politykę prowadzoną przez EBC.

W środowisku “risk-off” analitycy banku oczekują popytu na JPY i USD, podczas gdy waluty towarowe o wysokim wskaźniku “beta” powinny być pod presją. W rezultacie Barclays zaleca utrzymywanie pozycji krótkich na EURUSD i EURJPY.

Forex Demo

akademia baner pojedynczy wpis żółty

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO