J2T

akademia baner pojedynczy wpis żółty

akademia-pojedynczy-wpis-baner-niebieski

W pierwszych trzech tygodniach nowego roku Chiny wyprowadziły z rynku ponad 202 tony złota i jest to o 4% więcej r/r niż w rekordowym Styczniu 2014.

Grudzień i Styczeń są tradycyjne miesiącami,kiedy zapotrzebowanie na złoto ze strony Azjatyckich inwestorów rośnie, i nie jest nic dziwnego w tym, że giełdy w tych miesiącach notują rekordowe obroty. Niemniej jednak tylko w ciągu trzech pierwszych tygodni Stycznia 2015 Chińscy inwestorzy kupowali złoto ze średnią ilością 10 ton na dzień!

Być może fakt ten nie byłby zbyt szokujący, gdyby nie dane, wskazyjace na to, że całe wydobycie złota na Ziemi, bez Chin oraz Rosji, wynosi w przybliżeniu 7 ton na dzień.

SGE-gold-Jan-23rd_MALY

Forex Demo

Jeżeli przyjmniemy poprawkę wolumenową na Shanghai International Gold Exchange (SGEI), w czwartym tygodniu Stycznia 2015 wyprowadzono 42 tony, a całorocznie do dnia 6 Lutego – 230 ton!

Shanghai-Gold-Exchange-SGE-MALY
Kalkulując na szybko można stwierdzić, że Chiny importowały około 175 – 200 ton złota w Styczniu.

Szczęśliwego Nowego Roku (Chińskiego)!

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO